Dodaj do ulubionych Kontakt Mapa strony
 
 
 

SZUKAJ

ZAPOWIEDZI IMPREZ

 
 
Strona główna
Targi Toruńskie
Prezes Zarządu
Biuro Zarządu - sekretariat ul. Szosa Chełmińska 27
Dział Finansowo Księgowy
Centrum Targowe PARK
Oferta
Sale konferencyjne
Kontakt
Targi
Targi TENSTOR ELEKTROTECHNIKA
Targi - Od Działki Po Dom
Targi INVEST-TOR
Targi HANZA GASTRO
Targi Turystyczne WYPOCZYNEK
Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy
Jesienny Kiermasz Ogrodniczy
Toruńskie Targi Nieruchomości
Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR
Targi Konserwatorskie
Targi Kościoły
MEDINPOL
Dzień Akademii Piękności
Targi Ślubne
Świąteczne Przysmaki Regionów
Inne imprezy
Studniówki
Dzień Dziecka
Jarmarki
Działalność handlowa podczas Bella Skyway Festival
Jarmark Katarzyński
Słupy ogłoszeniowo - reklamowe
Lokalizacja słupów
Cennik słupy
Gabloty ścienne - Dworzec Główny
Formularz zgłoszeniowy - Kontakt
Dział Targowisk i Parkingów
Targowiska
Parkingi
Tereny i obiekty pod wynajem
Centrum Hurtowe ul. Grudziądzka 163a
Kontakt
Nowo budowany parking dwupoziomowy
Podpisanie umowy z wykonawcą
Prezentacja parkingu
Galeria zdjęć
Oferty pracy
Biuletyn Informacji Publicznej
Firmy zrzeszone w PIPT zajmujące się zabudową i projektowaniem stoisk targowych
 
Strona główna > Targi > Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR > Archiwum Targów > Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR 2010
Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR 2010

 

Targi Motoryzacyjne

 

SZANOWNI PAŃSTWO


W dniach 2-3 października 2010 roku w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3 odbyły się TARGI MOTORYZACYJNE „MOTO-TOR” 2010, których organizatorem były Targi Toruńskie Sp. z o.o.

Targi cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających, odwiedziło je kilka tysięcy osób.
Tradycją toruńskich targów są już z pewnością wystawy nowych samochodów prezentowane przez lokalnych dealerów. Na Moto-Tor 2010 nie zabrakło marki Renault, której twarzą w tym roku jest znany polski aktor - Rafał Królikowski. Na targach można było obejrzeć dwie limitowane wersje: Laguny Coupe Monaco GP oraz sportowego Megane Coupe sygnowanego znaczkiem Roberta Kubicy. Sportowych emocji dostarczyły również toruński dealer Mazdy. Gwiazdą Japończyków była Mazda3 MPS z silnikiem 2.3 turbo o mocy ponad 260 KM. Na pożegnanie lata zobaczyliśmy także najpiękniejszy kabriolet  świata - Mazdę MX-5. Rodzinnie, tuż obok, zaprezentowały się Toyoty, z kompaktowym rodzinnym Aurisem, nową Corollą oraz królem bezdroży - nowym Land Cruiserem 150. Skoro jesteśmy przy autach z napędem 4x4 to warto wspomnieć tu o marce Subaru. Bydgoski dealer pojawił się na targach z popularnym "leśnikiem" - Subaru Foresterem, czy rajdową legendą - modelem Impreza WRX. Wszystkie auta wyposażone są oczywiście w stały napęd na wszystkie koła.

Oprócz mocy w samochodzie liczy się jeszcze wdzięk i uroda, dlatego warto było odwiedzić stoisko Alfy Romeo, z Giulettą w roli głównej. Włoski styl i niepowtarzalne piękno stanowiły słodki dodatek toruńskich targów. Nie zabrakło jednak samochodów praktycznych i codziennych. Swoje modele zaprezentował dealer TATY, z tegoroczną nowością na czele - Indica Vista. Były koreańskie propozycje KIA, francuskie lwy Peugeota, niemieckie doskonałości Volkswagena i prestiżowego Audi. W klasie Premium zobaczyliśmy również niedostępne na toruńskim rynku - modele Jaguara i Land Rovera. Coś miłego znaleźli też dla siebie także fani motocykli i skuterów.

Targi motoryzacyjne stanowiły doskonałą okazję do zapoznania się z aktualną ofertą firm ubezpieczeniowych.
Nie zabrakło także stoisk firm z akcesoriami, akumulatorami, częściami zamiennymi, alarmami czy systemami GPS. Była również możliwość zapoznania się z pełną ofertą największego w Polsce producenta pokrowców samochodowych jaki i nowych produktów takich jak m.in. dźwigniki samochodowe i urządzenia do analizy spalin umożliwiające rozbudowę linii diagnostycznych produkowanych przed 2000 r. oraz dostosowania ich do obecnie obowiązujących przepisów.
Polski dystrybutor wielozadaniowych pojazdów UTV zaprezentował swoją ofertę "maszyn" stosowanych na całym świecie w rolnictwie, budownictwie, czy przy pracach porządkowych.

Tegoroczna edycja Targów Motoryzacyjnych "Moto-Tor" przyniosła ciekawe zmiany. Organizatorzy postanowili zaprosić nie tylko dealerów samochodowych, ale także skupili się na nowych atrakcjach dla zwiedzających.

Podczas drugiego dnia targów „Moto Tor 2010” firma CARAUDIO NETWORK POLAND zorganizowała ostatnie eliminacje Polski największej na świecie organizacji car audio dB Drag Racing Association. Zawody są postrzegane jak widowisko sportowe, gdyż przez cały rok zawodnicy z 45 krajów starają się stworzyć auta, mające zwyciężyć w bitwach na decybele oraz wyścigach basu. Podczas zawodów również publiczność miała możliwości czynnej zabawy w formułach turniejów. Show było okazją do obejrzenia ekstremalnie zmodyfikowanych aut, zarówno pod względem car audio jak i tuningu wizualnego.
Turnieje organizacji dBDRA
dB Drag Racing – turniej międzynarodowej organizacji dBDRA dedykowany miłośnikom głośnego grania i wszystkim posiadaczom pozafabrycznego samochodowego sprzętu nagłośnieniowego. Turniej wyłania najgłośniejsze auta w kraju.
Bass Race – turniej międzynarodowej organizacji dBDRA dedykowany szerokiemu gronu użytkowników pozafabrycznego sprzętu car audio. Formuła, która każdego roku przyciąga tysiące nowych zawodników. Turniej ma charakter wyścigu, w którym zawodnicy w zadanym czasie muszą  dotrzeć do pewnej bariery dźwięku wytwarzanej przez ciśnienie akustyczne w aucie
dB Tuning Cup – turniej stworzony na potrzeby polskiej sceny tuningowej, dedykowany przede wszystkim do miłośników tuningu car audio oraz tuningu wizualnego. Jest określany mianem najgłośniejszego turnieju w kraju ze względu na swoją widowiskową formułę.
Każdy, kto pojawił się na "Moto-Tor" własnym samochodem, miał szansę wziąć udział w turnieju Street Bass i Bass Race, i oprócz nagród zdobyć międzynarodowy splendor.

Na targach przez chwilę zapachniało też sztuką. Jeden z toruńskich fotografów zaprezentował autorską kronikę sportów motorowych Kujaw i Pomorza. Wiele osób z pewnością nie wie, że w Toruniu mamy mistrzowskie zespoły motocrossowe czy utalentowanych kierowców, z powodzeniem startujących w międzynarodowych zawodach kartingowych. Może nowy Robert Kubica rośnie właśnie w naszym mieście?LOKALIZACJA TARGÓW

Plan miastaORGANIZATOR TARGÓW MOTORYZACYJNYCH „MOTO-TOR”

Targi Toruńskie Sp. z o.o.
Ul. Szosa Chełmińska 27
87-100 Toruń
Tel. +48 56 658 20 90 fax.+48 56 658 20 99


Komisarz Targów: Paweł Starczewski
Centrum Targowe Park
Ul. Szosa Bydgoska 3
87-100 Toruń
Tel. +48 56 612 02 65 fax. +48 56 612 02 56
Tel. Kom. +48 606 228 235
e-mail: p.starczewski@targitorunskie.plDyrektor ds. targów
Kierownik CT Park
Piotr Kempiński
Centrum Targowe Park
Ul. Szosa Bydgoska 3
87-100 Toruń
Tel. +48 56 612 02 57 fax. +48 56 612 02 56
Tel. kom. +48 606 228 265
e-mail: p.kempiński@targitorunskie.pl


Galerie:


Galeria zdjęć
więcej...


 POWRÓT      DRUKUJ     
 
   
 
Copyright © Targi Toruńskie Sp z.o.o.
ul. Szosa Chełmińska 27. 87-100 Toruń
Wykonanie: Concept