Dodaj do ulubionych Kontakt Mapa strony
 
 
 

SZUKAJ

ZAPOWIEDZI IMPREZ

 
 
Strona główna
Targi Toruńskie
Prezes Zarządu
Biuro Zarządu - sekretariat ul. Szosa Chełmińska 27
Dział Finansowo Księgowy
Centrum Targowe PARK
Oferta
Sale konferencyjne
Kontakt
Targi
Targi TENSTOR ELEKTROTECHNIKA
Targi - Od Działki Po Dom
Targi INVEST-TOR
Targi HANZA GASTRO
Targi Turystyczne WYPOCZYNEK
Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy
Jesienny Kiermasz Ogrodniczy
Toruńskie Targi Nieruchomości
Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR
Targi Konserwatorskie
Targi Kościoły
MEDINPOL
Dzień Akademii Piękności
Targi Ślubne
Świąteczne Przysmaki Regionów
Inne imprezy
Studniówki
Dzień Dziecka
Jarmarki
Działalność handlowa podczas Bella Skyway Festival
Jarmark Katarzyński
Słupy ogłoszeniowo - reklamowe
Lokalizacja słupów
Cennik słupy
Gabloty ścienne - Dworzec Główny
Formularz zgłoszeniowy - Kontakt
Dział Targowisk i Parkingów
Targowiska
Parkingi
Tereny i obiekty pod wynajem
Centrum Hurtowe ul. Grudziądzka 163a
Kontakt
Nowo budowany parking dwupoziomowy
Podpisanie umowy z wykonawcą
Prezentacja parkingu
Galeria zdjęć
Oferty pracy
Biuletyn Informacji Publicznej
Firmy zrzeszone w PIPT zajmujące się zabudową i projektowaniem stoisk targowych
 
Strona główna > Targi > Targi - Od Działki Po Dom > Archiwum Targów > Targi - Od Działki Po Dom 2014
Targi - Od Działki Po Dom 2014

IX Targi Budownictwa i Targi Mieszkaniowe „OD DZIAŁKI PO DOM” oraz VII Kujawsko-Pomorskie Targi Inwestycyjne „INVEST-TOR”, odbyły się w sobotę i niedzielę 29 i 30 marca w Centrum Targowym „PARK” w Toruniu przy ul. Szosa Bydgoska 3. Organizatorem Targów są Targi Toruńskie Sp. z o.o.

W Targach udział wzięli producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych, materiałów wykończeniowych i wyposażenia wnętrz, a także pracownie projektowe i firmy wykonawcze oferujące m. in. podłogi, okna, drzwi, bramy, ogrodzenia, rolety, kominki, meble, dachy, asortyment budowlany oraz systemy „inteligentnych” domów. Zaprezentowane zostały produkty i rozwiązania z zakresu instalacji sanitarnych, wentylacyjnych i grzewczych oraz wykończenia i wyposażenia łazienek. Bogatą ofertę zaprezentowali również deweloperzy, banki oraz agencje obrotu nieruchomościami.

Targi to także doskonała okazja do zapoznania się z ofertą planów inwestycyjnych dla miast, gmin i regionów.

Równolegle z Targami pierwszego dnia Targów odbyła się konferencja p.t. „StartUp-owa rewolucja w Toruniu” zorganizowana przez Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Torunia, Izbę Przemysłowo-Handlową w Toruniu i Business Link Toruń.

Patronat Honorowy nad Targami sprawowali: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

NA STOISKACH WYSTAWCÓW  m. in.

Firma DEIMIC zaprezentowała innowacyjny system Inteligentnego Domu, który zrewolucjonizuje system automatyki domowej na Polskim rynku.

Firma Tessa zaprezentowała komplementarną ofertę stolarki drzwiowej zarówno dla klientów indywidualnych jak i na potrzeby realizacji rozmaitych inwestycji. Oprócz drzwi posiada również w ofercie okna, bramy i tarasy.

Firma "HYDRO-PLUS" FILTRY DO WODY zaprezentowała najnowsze i najnowocześniejsze urządzenia do oczyszczania wody do mieszkań, domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych oraz do biur i dla przemysłu.
 
Firma Willa Developer Sp. z o. o. Sp. K. zaprezentowała nową jakość wykończenia budynków wielo-mieszkaniowych  pod nazwą „ Piernikowe Osiedle”.

Firma URBAŃSKI zaprezentowała nowoczesne mieszkania w najlepszych lokalizacjach w Toruniu. Wśród Klientów Firmy zostaną rozlosowane Vouchery do BULWAR SPA i Restauracji BULWAR.

Firma TUDEN zaprezentowała systemy centralnego odkurzania, czyli jednostki centralne i elementy instalacji
w bardzo atrakcyjnych cenach oraz nową linię profesjonalnych środków czystości CLINEX, wyprodukowanych z użyciem nanotechnologii.

Agencja Mienia Wojskowego posiada bogaty zasób nieruchomości o szerokich możliwościach wykorzystania ze względu na różnorodność lokalizacji, wielkości i charakteru. Są to zarówno wielohektarowe kompleksy z przeznaczeniem pod mieszkalnictwo, turystykę, czy przemysł (powojskowe ośrodki wypoczynkowe, poligony, place ćwiczeń, lotniska) jak i niewielkie kilkusetmetrowe działki oraz pojedyncze budynki w centrach i na obrzeżach miast.
EKORODAN KOMINKI zaprezentowała Nowe modele kominków  Lechma , Arysto , Dovre.

Marbud - W tym roku zaprezentował  się na nowym większym stoisku. W swojej ofercie przedstawił dwa nowe, nowoczesne osiedla do sprzedaży.

Firma  AGENCJA ALLIANZ JOLANTA WASIEWSKA  dokonywała wyliczeń kosztów ubezpieczeń za mieszkania i domy.

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych zaprosił do swojego stoiska właścicieli firm, menadżerów oraz wszystkich zainteresowanych założeniem działalności gospodarczej. Przedstawiciele TFPK przedstawili ofertę wspierającą finansowanie sektora MŚP, dzięki której dostęp do kredytów i pożyczek staje się łatwiejszy. Udzielone zostały kompleksowe informacje, jak szybko i skutecznie zabezpieczyć zobowiązania firmy
i otrzymać poręczenie finansowania planowanej inwestycji lub bieżącej działalności.

Firma PHU PIETRZAK zaprosiła do stoiska na którym zaprezentowała makietę architektoniczną osiedla domów jednorodzonych w miejscowości Czarne Błoto „Leśna Osada ”.

Miasto Radlin zaprezentowała na targach przede wszystkim swoją ofertę inwestycyjną, skierowaną zarówno do przedsiębiorców z branży usługowej, jak i przemysłowej.

Deweloper "LEM-BUD" zaprezentował  najnowszą inwestycję - osiedle mieszkaniowe na toruńskim JARZ-e.

Firma eM-TOR  zaprezentowała  kompletny program instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego wraz
z automatycznym systemem sterowania - wykonany w technologii Speedfit.

Firma Dom-Dekor  zaprezentowała  stosowaną przez siebie technologię budowy domów energooszczędnych z materiałów ekologicznych. Ponadto przedstawi ofertę wyposażenia wnętrz – mebli kuchennych i zabudowy wnęk.

Firma PRES w prapremierowej prezentacji przedstawiła plany realizacji nowego toruńskiego osiedla - „Sosnowy Las”. Umiejscowione wśród istniejących zasobów leśnych będzie stanowić nie lada gratkę na toruńskim rynku mieszkaniowym.

Firma Fart-Produkt zaprezentowała nowy system żaluzji plisowanej oraz bogatą ofertę zewnętrznych osłon okiennych.

Firma MAR-MAG zaprezentowała urządzenia i akcesoria zapewniające dostęp do wody w domach, gospodarstwach i ogrodach.

Firma Expobud Sp z o.o. zaprezentowała wysokoenergooszczędne domy jedno i dwurodzinne wznoszone w Skandynawskiej Technologii Ciepłych Ceramicznych ścian z keramzytu PRAEFA (50lat gwarancji!), w bardzo atrakcyjnej cenie, budowane na działce klienta w okresie dwóch miesięcy.

BERETTA zaprezentowała nowoczesne kotły gazowe do centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Kotły marki BERETTA produkowane są w Toruniu w fabryce wywodzącej się z włoskiego koncernu RIELLO.

Firma „ETC” Systemy Energii Odnawialnej - zaprezentowała system fotowoltaiczny do produkcji energii elektrycznej.
Gmina Połaniec zaprezentowała ofertę kompleksowo przygotowanych terenów inwestycyjnych, jako atrakcyjnego i przyjaznego miejsca dla inwestorów.

Atrakcją stoiska ERGOSTYL Centrum Nowoczesnych Wnętrz było wyjątkowe w formie akcenty aranżacji wnętrz, które nadają indywidualny klimat i charakter kreowanej przestrzeni.

Szyma sp. z o.o.  zaprezentowała nowoczesne urządzenia grzewcze gwarantujące niskie koszty ogrzewania i cwu, pompy ciepła wykorzystujące ciepło gruntu, wody i powietrza., kondensacyjne kotły gazowe i rekuperatory-wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Firma MEBLOBUK zaprezentowała nowoczesne rozwiązania magazynowania produktów w tradycyjnych układach mebli kuchennych.

TEDIMEX SP.J. Toruń, zaprezentowała Klimatyzację oraz Rekuperację firmy "Samsung", Pompy Ciepła firmy "Mitsubishi Electric", Gazowe Pompy Ciepła firmy "Robur" oraz Producenta Central Wentylacyjnych VTS Polska.

Zakład Usług Chłodniczych CHŁOD-SYSTEM  Inowrocław w kategorii odnawialne źródła energii zaprezentował Transformator Ciepła do centralnego ogrzewania i cieplej wody użytkowej. Jest to polska myśl techniczna -produkt polski.

Firma Fabryka Łazienek Toruń zaprezentowała wieloosobową wannę zewnętrzną oraz nowe trendy
w wyposażeniu wnętrz, głównie łazienek.

Firma  PUDLEX zaprezentowała oświetlenie cieszące się nowoczesnym designem, jak również lampy w stylu włoskim, a także nowe ciekawe wzory ekskluzywnych tapet.

Stoisko firmy Altom w tym roku dedykowane było: oknom premium i nowatorskim, nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu stolarki okiennej i drzwiowej typu drzwi balkonowe unoszono-przesuwne oraz  nowe sposoby zdrowego i bezpiecznego wietrzenia.

Firma ŚWIT zaprezentowała nowoczesne rozwiązania, a także udzieli porad w zakresie bram garażowych i przemysłowych, rolet, krat oraz stolarki aluminiowej.

Firma Marco Kominki z  siedzibą w Toruniu – przedstawiła ofertę  wkładów kominkowych  renomowanych firm ; takich jak SUPRA i RiCHARD LE DROFF. Urządzenia te wnoszą we wzornictwo nowe perspektywy wraz ze swymi innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi .

Dominplus Biuro Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami Irena Falińska-Kossakowska zaprezentowała oferty działek, domów, mieszkań i lokali użytkowych oraz możliwości i korzyści jakie wiążą się ze współpracą z doświadczonym i licencjonowanym pośrednikiem i doradcą rynku nieruchomości.

Firma  PGNiG SA zaprezentowała "Energia w dwupaku" ofertą skierowana do Klientów biznesowych z segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Ekoryniec – pompy ciepła przedstawił nowoczesne rozwiązania instalacyjne – od projektu do uruchomienia.

Budlex zaprezentował atrakcyjną ofertę dotyczącą mieszkań na osiedlu Winnica, nowoczesnym kompleksie zlokalizowanym na wiślanej skarpie w niedalekiej odległości od centrum.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DEMTECH  zaprezentował  szeroką ofertę wysokiej jakości elektronarzędzi marki FESTOOL. Poza tym sprzęt pomiarowy dla geodezji i budownictwa, drogownictwa i przemysłu m.in. lasery, niwelatory, geolity marki Nivel System i TOPCON, a także profesjonalne narzędzia z zakresu techniki diamentowej dla budownictwa i kamieniarstwa.

Firma Sunhouse Nieruchomości zaprezentowała najtańsze i najładniejsze działki oraz domy w okolicach Torunia. Domy spełniające kryteria kredytu MDM.

Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Toruniu zaoferowała  nowe mieszkania w atrakcyjnych cenach na nowo budowanym osiedlu JAR.

Firma KLINK INTERNATIONAL SP. Z O.O. zaprezentowała  kamienie naturalne w płytkach oraz bardzo atrakcyjną ofertę inwestycyjną na gresy.

Firma MKDECOR zaprezentowała fachowy montaż rynien i obróbek blacharskich RHEINZINK, oraz profesjonalne izolacje tarasów i balkonów w technologii ENKE.

Toruńskie TBS Sp. z o. o. zaprezentowała najnowszą ofertę budowanych mieszkań na wynajem.

Firma Interstal Toruń zaprosiła do obejrzenia ekspozycji okien, drzwi, podłóg drewnianych.

Firma Homak z Grębocina koło Torunia zaprezentowała  wysokiej klasy szafki basenowe/szatniowe, wyposażenie meblowe, kabiny sanitarne systemowe z płyt wiórowych oraz HPL, okładziny ścienne wewnętrzne, blaty i lady  - artykuły niezbędne do wyposażenia każdego budynku użyteczności publicznej, biura, basenu, SPA czy też domu studenckiego. Przedsiębiorstwo to pasjonuje się tworzeniem rozwiązań, które sprawiają, że projekty stają się rzeczywistością, dostarcza indywidualnie wykonane produkty zgodne z projektem, dostosowane do wymagań klientów.

Firma VIBA ENGINEERING zaprezentowała ofertę niedrogich domów jednorodzinnych na osiedlu „Willowa Polana” w Osieku nad Wisłą, gm. Obrowo. VIBA ENGINEERING specjalizuje się także w dostawie i montażu płaskich dachów i elewacji hal stalowych oraz systemów naświetleń i oddymiania.

Urząd Miasta Torunia zaprezentował miejską ofertę inwestycyjną – przedstawione zostały atrakcyjne tereny inwestycyjne, jak również mniejsze działki przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.

EDF Toruń, producent i dostawca ciepła sieciowego,  zaprezentował  ofertę usług okołociepłowniczych, w tym innowacyjną usługę „Telemetria dla Klienta – system monitorowania dostaw ciepła”. Dzięki telemetrii klienci będą mogli mieć stały dostęp do aktualnych parametrów dostarczanego ciepła oraz monitorować i analizować jego wykorzystanie.

Firma Caldor zaprezentowała najnowsze technologie grzewcze tj.: pompy ciepła, panele fotowoltaiczne oraz solary próżniowe.

Jak co roku komisja kursowa działając na podstawie Regulaminu Oceny Wyrobów zgłoszonych do konkursu targowego ”OD DZIAŁKI PO DOM / INVEST-TOR 2014” 29 marca 2014 r., po zapoznaniu się z dokumentacją złożoną przez zgłoszonych do konkursu wystawców oraz po wizytacji ich stoisk postanowiła:

      Nagrody „WYRÓŻNIENIE” Targów „OD DZIAŁKI PO DOM – INVEST-TOR 2014” przyznać firmom:

1.    Zakład Usług Chłodniczych  CHŁOD – SYSTEM  Roman Ryfa
za     TRANSFORMATOR CIEPŁA

2.    FART – PRODUKT
za  ŻALUZJĘ PLISOWANĄ

3.    DARRO  Dariusz Marek Błoński
Za  Okno PCV Winergetic Premium Passive

4.    EKORODAN  INNOWACJE  Ewelina Falkowska – Predenkiewicz
za  Wkład kominkowy  PL 500 GREEN SB

5.    Fabryka Łazienek S.C.
za     PŁYTĘ PRZYCISKOWĄ AVANTGARDE  szkło czerwone

6.    EDF  Toruń S.A.
Za  TELEMETRIA DLA KLIENTA – SYSTEM MONITOROWANIA DOSTAW CIEPŁA

7.    Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA
Za   ENERGIĘ W DWUPAKU

8.    Firma  ŚWIT  Niedbalski Dariusz
za TAHOMA – ZARZĄDZANIE DOMEM PRZEZ INTERNET

9.    ekoryniec  s.c.  Marzena Dariusz Ryniec
za  Pompę ciepła SIH 90TU

Ponadto poza konkursem komisja doceniła i wyróżniła firmę 
MARBUD Grupa Budowlana SA za wyjątkową aranżację stoiska

    Nagrodę „GRAND PRIX”  Targów „OD DZIAŁKI PO DOM / INVEST-TOR 2014” przyznano firmie :

ALTOM  FABRYKA OKIEN SP. Z O.O.
za   System okien PCV energooszczędnych premium  BluEvolution – Select 82

 


ZDJĘCIA
więcej...


 POWRÓT      DRUKUJ     
 
   
 
Copyright © Targi Toruńskie Sp z.o.o.
ul. Szosa Chełmińska 27. 87-100 Toruń
Wykonanie: Concept