Dodaj do ulubionych Kontakt Mapa strony
 
 
 

SZUKAJ

ZAPOWIEDZI IMPREZ

 
 
Strona główna
Targi Toruńskie
Prezes Zarządu
Biuro Zarządu - sekretariat ul. Szosa Chełmińska 27
Dział Finansowo Księgowy
Centrum Targowe PARK
Oferta
Sale konferencyjne
Kontakt
Targi
Targi TENSTOR ELEKTROTECHNIKA
Targi - Od Działki Po Dom
Targi INVEST-TOR
Targi HANZA GASTRO
Targi Turystyczne WYPOCZYNEK
Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy
Jesienny Kiermasz Ogrodniczy
Toruńskie Targi Nieruchomości
Targi Motoryzacyjne MOTO-TOR
Targi Konserwatorskie
Targi Kościoły
MEDINPOL
Dzień Akademii Piękności
Targi Ślubne
Świąteczne Przysmaki Regionów
Inne imprezy
Studniówki
Dzień Dziecka
Jarmarki
Działalność handlowa podczas Bella Skyway Festival
Jarmark Katarzyński
Słupy ogłoszeniowo - reklamowe
Lokalizacja słupów
Cennik słupy
Gabloty ścienne - Dworzec Główny
Formularz zgłoszeniowy - Kontakt
Dział Targowisk i Parkingów
Targowiska
Parkingi
Tereny i obiekty pod wynajem
Centrum Hurtowe ul. Grudziądzka 163a
Kontakt
Nowo budowany parking dwupoziomowy
Podpisanie umowy z wykonawcą
Prezentacja parkingu
Galeria zdjęć
Oferty pracy
Biuletyn Informacji Publicznej
Firmy zrzeszone w PIPT zajmujące się zabudową i projektowaniem stoisk targowych
 
Strona główna > Targi > MEDINPOL > Archiwum > Targi MEDINPOL 2017
Targi MEDINPOL 2017

  Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o. oraz Targi Toruńskie Sp. z o.o. zaprosiły Państwa na drugą edycję Targów i Konferencji „MEDINPOL”. Wydarzenia miały miejsce w Centrum Targowym „Park”, przy ul. Szosa Bydgoska 3, w Toruniu, w dniu 24 października 2017 roku.

Targi „MEDINPOL" to możliwość zaprezentowania oferty przez producentów i dystrybutorów sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego i laboratoryjnego oraz wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych.

Konferencja była poświęcona planom inwestycyjnym i modernizacyjnym, które będą realizowane w szpitalach wojewódzkich przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne sp. z o.o. a szczególnie największej inwestycji regionu - Przebudowie i rozbudowie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Na konferencji poruszono kilka ważnych tematów związanych zarówno z prowadzeniem procesu inwestycyjnego, jak i współpracą z Instytucjami Europejskimi w ramach tzw. planu Junckera. Przybliżono wymagania, jakie stoją przed jednostką szpitalną, w której przeprowadzany jest proces inwestycyjny.

Ochronę zdrowia przywykło się traktować jako dbałość o fizyczne samopoczucie człowieka, ale wszak integralną częścią opieki zdrowotnej jest psychiatria. Myśleniu o leczeniu psychiatrycznym często towarzyszy stereotypowa wizja zamkniętego, izolowanego kompleksu. Dzisiejsza psychiatria dąży do zmiany tej krzywdzącej perspektywy. Dlatego też, wspierając ideę otwartości i zrozumienia dla tego wymiaru lecznictwa, przybliżono Państwu koncepcję otwartego miasteczka psychiatrycznego.

Tej edycji targów przyświecała idea procesu inwestycyjnego w służbie zdrowia rozumiana jako kompleksowe działania od finansowania, przez budowę, po wyposażenie, ale także dbałość o dobrostan psychofizyczny człowieka

Gośćmi naszej konferencji byli:

dr n. med. Adam Kozierkiewicz, ekspert ds. ekonomiki zdrowia, konsultant JASPERS, Europejski Bank Inwestycyjny, dr Małgorzata Wiśniewska, Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dr Ewa Kordyjak-Starczewska, koordynator ds. psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, pan Wiesław Kiełbasiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. J. Bednarza w Świeciu oraz pani Agnieszka Krawczyk, architekt, 4105.eu Simon Gregson, projektantka przebudowy i rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.


Plan konferencji przedstawiał się nastepująco:

Centrum Targowe PARK, ul. Szosa Bydgoska 3, Sala Audytoryjna, 1 piętro,

11.00-11.20 - Powitanie

11.20-12.20 BLOK INWESTYCYJNY

11.20-11.40 - dr Małgorzata Wiśniewska, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Opieka koordynowana i opieka zintegrowana: wyzwania dla inwestycji.

W związku z wprowadzaniem do systemu opieki zdrowotnej takich pojęć jak opieka koordynowana i opieka zintegrowana warto spojrzeć na te zagadnienia pod kątem planowanych inwestycji.

11.40-12.00- p. Aleksander Szczęsny, Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o., Projekt inwestycyjny od założenia do realizacji - jak przebiega proces inwestycyjny w marszałkowskiej spółce celowej? Co trzeba brać pod uwagę, podejmując się takiego wyzwania?

12.00-12.20 p. Agnieszka Krawczyk, 4105.eu Simon Gregson, Innowacje w projektowaniu - możliwości i przeszkody. W wysokobudżetowych projektach szpitalnych skomplikowane problemy projektowe są rozwiązywane w sposób innowacyjny. W zasadzie innowacje są w takich inwestycjach koniecznością w przeprowadzeniu projektu, budowy oraz późniejszego użytkowania. Na jakich płaszczyznach wprowadzane są innowacje? Co warunkuje występowanie innowacji? Jaki jest wpływ innowacji na realizację projektu?

12.20-12.50 Przerwa kawowa. Zwiedzanie stoisk targowych

13.00-14.00 SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW z przedstawicielami inwestora przebudowy i rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu - HALA TARGOWA - parter - wstęp wolny

Sala Audytoryjna, 1 piętro

12.50-13.30 BLOK PSYCHIATRYCZNY

12.50-13.10 - dr Ewa Kordyjak-Starczewska, Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu, Opieka psychiatryczna - nowe możliwości, stare problemy. W wykładzie zostaną omówione założenia Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego w latach 2011-2015 oraz trudności związane z realizacją zadań.  Zostaną nakreślone możliwości oraz wyzwania związane z obecnym Programem  Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz struktura organizacyjna opieki psychiatrycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu i plany rozwoju tejże opieki.

13.10-13.30 - p. Wiesław Kiełbasiński, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, Wpływ Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych na rozwój Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie chorych w Świeciu. Inwestycje motorem napędowym i przyczynkiem dl rozwoju placówki.

13.30-13.45 - przerwa kawowa

 13.45-14.25 BLOK UNIJNY

13.45-14.05 - dr Adam Kozierkiewicz, Europejski Bank Inwestycyjny (konsultant JASPERS), Definiowanie projektu, celów i korzyści ekonomicznych, w kontekście regulacji UE. Unia Europejska stawia przed dużymi inwestycjami konkretne wymagania. Jak przebiega proces weryfikacji projektów? Jakie kryteria musi spełniać projekt, aby uzyskać pozytywną opinię niezależnych ekspertów (Independent Quality Report), będącej warunkiem przyznania pomocy unijnej?

14.05-14.25 - p. Piotr Kryn, Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o., Uwarunkowania prawno-finansowe w świetle wymagań Europejskiego Banku Inwestycyjnego na przykładzie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

14.25-14.45 - DYSKUSJA

Firmy miały również okazję zaprezentować swoją działalność na stoiskach targowych.Galeria
więcej...


 POWRÓT      DRUKUJ     
 
   
 
Copyright © Targi Toruńskie Sp z.o.o.
ul. Szosa Chełmińska 27. 87-100 Toruń
Wykonanie: Concept